[language-switcher]

Najczęstsze urazy sportowców

Bez względu na to czy uprawiamy sport zawodowo czy amatorsko, jesteśmy narażeni na wszystkiego rodzaju urazy. Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia należy odpowiednio się przygotować. 

Uznaje się, że piłka nożna należy do jednego z najbardziej kontuzjogennych sportów. Kluczowe u piłkarzy jest odpowiednie przygotowanie motoryczne, a także wyposażenie stroju – takie jak odpowiednio dopasowane buty, a także skarpety, które minimalizują ryzyko potknięcia się na boisku. Skarpety antypoślizgowe zapewniają większą stabilność gry. Dlatego z pewnością nie należy pomijać tego rodzaju wyposażenia. 

kontuzje piłkarskie

Do najczęstszych urazów zaliczymy:

  • Uszkodzenie stawu kolanowego, oraz skokowego
  • Uszkodzenia łąkotki
  • Uszkodzenie/ zerwanie wiązadeł
  • Uraz ścięgna Achillesa
  • Zerwanie, naderwanie, oraz naciągnięcie mięśni kończyn dolnych
  • Złamanie zamknięte lub otwarte kości

Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko urazów? 

Do najważniejszych czynności, które pomogą zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji, czy urazów jest odpowiednie przygotowanie fizyczne. Przed każdą grą – amatorskimi rozgrywkami, profesjonalnym treningiem czy meczem niezbędna jest odpowiednia rozgrzewka, która pomoże uelastycznić mięśnie oraz ścięgna. 

Kluczowa jest także regeneracja powysiłkowa. Istotnym elementem tego typu działania jest masaż. 

W tym przypadku niezbędna jest także zdrowa dieta, kluczowa do prawidłowego funkcjonowania mięśni, więzadeł, ścięgien a także kości. Nie bez związku pozostaje również regeneracja całego układu nerwowego. Do zdrowej diety zaliczymy także wyeliminowane lub ograniczenie używek, które nie sprzyjają regeneracji oraz odpowiedniemu funkcjonowaniu organizmu. Nie należy zapominać również o regularnym nawadnianiu. 

Do już wcześniej wspomnianych czynników, które mogą pomóc uniknąć urazów jest odpowiednie wyposażenie, do którego zaliczymy zarówno buty jak i skarpetki. Wybierając ten ostatni element garderoby musisz mieć na uwadze jego jakość.

Skarpety antypoślizgowe marki Socker King wyróżnia przede wszystkim jakość wykonana. Dużym atutem jest także to, że skarpety te zostały przetestowane i skonstruowane w oparciu o uwagi profesjonalnych piłkarzy. Skarpety Socker King są oddychające, niezwykle lekkie, trwałe i komfortowe w użytkowaniu. 

Osoby szczególnie narażone na urazy powinny wyposażyć się w odpowiednio dobrane i profesjonalne akcesoria profilaktyczne. Zaliczymy do nich usztywniacze oraz stabilizatory. 

Sprawdź także:

Skarpety antypoślizgowe piłkarskie

@sockerking